Acest forum se va muta pe www.srae.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Aura umana

3 participanți

In jos

Aura umana Empty Aura umana

Mesaj  Aminutza2000 Sam Feb 07, 2009 9:21 pm

Imi poate da cineva informatii sau exemple de carti si materiale despre aura, va rog?
Mai precis, as dori sa stiu despre formele si culorile pe care aura le ia in diverse situatii din viata.
Se poate observa cu ochiul liber? Clarvazatorii spun ca da, insa care sunt culorile observate de acesti oameni cu har?
Cum ne influenteaza aura existenta si in ce fel ea ne poate fi un aliat in incarnarea prezenta?
Aminutza2000
Aminutza2000

Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 06/02/2009
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Aura umana Empty Re: Aura umana

Mesaj  ella Lun Feb 09, 2009 10:31 am

Poti sa te uiti pe www.elystar .ro...ai sa gasesti ceva materiale .E un inceput

ella

Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 05/02/2009
Varsta : 52

Sus In jos

Aura umana Empty aura umana

Mesaj  Bobeica Constantin Lun Feb 09, 2009 11:38 am

Buna,

Aura umana este de fapt emisia chakrelor existente in componenta corpului energetic.

Chakrele sunt un fel de porti, daca vrei, prin care energia din mediul inconjurator si energia celor cu care venim in contact intra si iese din corpul nostru energetic.

Energia de la Sursa Universala, Lumina, intra in corpul nostru prin chakra din varful capului, a coroanei, dupa care coboara pe canalul energetic principal (de-a lungul coloanei vertebrale) hranind acolo unde este nevoie.

Aceasta lumina iese din organism prin chakre. Diferenta intre lumina care intra prin chakra coroana si cea care iese prin celelalte chakre este ca la intrare ea este alba, pura, neinformata, ca o celula stem, ca sa facem o analogie cu biologia.
Trecand prin organism si iesind prin chakre ea se informeaza, capata culorile chakrelor prin care trece.

Spre exemplu daca un om are inima deschisa, iubeste (la modul general) atunci energia care iese din chakra inimii sale va lua culoarea acesteia, adica verde. Daca sentimentul dominant pe care acea persona il are este iubirea atunci o mare parte a aurei sale va avea culoarea verde.

Daca un om este foarte ancorat in material, atunci chakra sa cu activitate predominanta va fi chackra radacinii care va informa energia ce iese din ea dandu-i culoarea rosie.

Si asa mai departe. Aura se poate vedea si nu trebuie sa fii sfant ca sa faci asta. Trebuie doar sa ai predispozitie la clarvedere sa faci exercitii si sa fii disciplinat.
Bobeica Constantin
Bobeica Constantin

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 06/02/2009

Sus In jos

Aura umana Empty Re: Aura umana

Mesaj  Aminutza2000 Joi Feb 12, 2009 11:22 pm

Este foarte interesant, ma pasioneaza subiectul. Consider ca atat timp cat credem in existenta si puterea aurei umane, precum si in energia care inconjoara planetele si totul in Univers, putem afirma ca astrologia isi are rostul, iar totul are o logica si o motivatie, uneori nestiuta de noi, dar care actioneaza spre binele nostru... Cu toate ca sunt abonata de cateva luni la elystar.ro, Ella iti multumesc oricum, in ceea ce priveste precizarile tale Bogdan si tie iti multumesc pentru faptul ca mi-ai adus cateva lamuriri la ceea ce eu nu intelegeam.
Aminutza2000
Aminutza2000

Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 06/02/2009
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Aura umana Empty Re: Aura umana

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum