Acest forum se va muta pe www.srae.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

conjunctia venus -marte

4 participanți

In jos

conjunctia venus -marte Empty conjunctia venus -marte

Mesaj  ella Joi Feb 05, 2009 6:42 pm

Nu am gasit pe internet prea multe date despre aceasta conjunctie. Am conjunctie venus-marte (la 17grade gemeni ,in casa a-XI-a)trigon uranus (in balanta,casa a -IV-a)si sextil kiron(in berbec,casa a-X-a). Daca se poate o interpretare a acestor aspecte...sau de unde as putea sa imi mai iau informatii.Multumesc

ella

Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 05/02/2009
Varsta : 52

Sus In jos

conjunctia venus -marte Empty Re: conjunctia venus -marte

Mesaj  AdiM Vin Feb 06, 2009 8:17 pm

Conjunctia Venus-Marte indica o amplificare a interactiunii feminin-masculin. Cine o are in tema, e un om foarte sensibil la relatia sa cu sexul opus, si in general la interactiunea dintre sexe. E genul de om care, daca e barbat, va fi foarte sensibil fata de orice femeie din viata sa, si daca e femeie, e foarte sensibila la orice barbat din viata sa. Nu inseamna ca ar fi un om usuratic, ci doar ca pentru el va conta foarte mult felul in care interactioneaza cu persoanele de sex opus. In nici un caz nu va fi rigid/frigid in relatiile cu celalalt sex.
AdiM
AdiM

Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 05/02/2009
Varsta : 61
Localizare : Buzau, Romania

http://adim.astrele.ro

Sus In jos

conjunctia venus -marte Empty Re: conjunctia venus -marte

Mesaj  ella Vin Feb 06, 2009 8:30 pm

Multumesc . Imi place interpretarea. Gasisem aspectul explicitat in diverse astrograme,dar nu prea simteam ca mi se potriveste.

ella

Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 05/02/2009
Varsta : 52

Sus In jos

conjunctia venus -marte Empty Re: conjunctia venus -marte

Mesaj  yamiyami Vin Feb 06, 2009 8:56 pm

In contextul prezentat, conjunctia Venus-Marte poate predispune la dorinte catre relatii sentimentale mai multe, inconstanta in plan sentimental (gandeste sau vorbeste despre planul relational mai mult), inclinatii catre distractii. In functie de alte elemente ale temei, aspectul predispune si la o persoana careia ii palce sa vorbasca mai mult. Nativa poate simti nevoia imperioasa de a comunica cu partenerul, tinzand in multe randuri sa isi intelectualizeze sentimentele.
Fiind in casa a 11-a, nativa poate simti nevoia de prieteni si sfatuitori in jurul sau de pe urma carora are toate sanese sa obtina si avantaje, cu conditia sa fie mai impaciuitoare cu acestia (mai putin spirit critic cu prietenii).
Cum spunea si AdiM, aceasta conjunctie predispune la multa pasiune, iar erotiosmul joaca un rol important pentru nativa (depinde si cat de stransa este conjunctia!), exprimarea sentimentelor poate capata la un moment dat nuante mai patimase, poate fi vorba o manifestare a sentimentelor mai exploziva din cand in cand, respectiv cauta la partener lucruri asemanatoare.

In analiza conjucntiei Marte-Venus ar fi bine sa se tina seama daca una dintre planete este retrograda, respectiv de orbul conjunctiei, ce case guverneaza Venus si Marte, etc. ...
In general cand analizezi un aspect este bine sa il integrezi in contextul temei natale studiate. Conjunctia Marte - Venus se manifesta in mod individual, in functie de toate elementele temei natale.

yamiyami

Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 06/02/2009
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

conjunctia venus -marte Empty Re: conjunctia venus -marte

Mesaj  ella Vin Feb 06, 2009 9:02 pm

iti pot da datele

ella

Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 05/02/2009
Varsta : 52

Sus In jos

conjunctia venus -marte Empty Re: conjunctia venus -marte

Mesaj  Malitzia Vin Feb 06, 2009 11:40 pm

Si eu am aceasta conjunctie. Numai ca la mine intra si Soarele in aceasta conjunctie si toate 3 planetele (Soare, Marte, Venus in berbec) fac opozitie la Pluto.

Este adevarat ca am avut mereu nevoie de un partener care sa dea sens vietii mele, si majoritatea iubitilor au avut trasaturi plutoniene, iar relatiile au atins profunzimi nebanuite. In momentele de singuratate am avut mereu senzatia ca traiesc fara sens, fara directie, doar pentru a respira.

Acum imi explic multe lucruri. Multumesc, AdiM!

Malitzia

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 05/02/2009
Varsta : 43

Sus In jos

conjunctia venus -marte Empty Re: conjunctia venus -marte

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum