Acest forum se va muta pe www.srae.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Suflete pereche

2 participanți

In jos

Suflete pereche Empty Suflete pereche

Mesaj  Malitzia Joi Feb 05, 2009 7:21 pm

Băieţeii mei au Ascendentul în acelaşi semn şi la acelaşi grad 28 grade în Fecioara.

Am citit în una dintre cărţile lui Michael Newton că sufletele pereche se încarneaza mai curând ca fraţi , surori, soţ-soţie, cei mai buni prieteni, decât într-o relatie parinte-copil.
Într-o emisiune a lui Oreste a fost invitată o doamnă ( nu-mi amintesc numele dânsei acum) care susţinea că sufletele pereche se pot recunoaşte dpdv al astrologiei prin poziţionarea Ascendentului în acelaşi punct.
Adevarul este că şansele ca As să pice la exact acelşi grad sunt destul de reduse, nemaipunând in calcul că sunt şi fraţi.

Ce părere aveţi despre această teorie?

Malitzia

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 05/02/2009
Varsta : 43

Sus In jos

Suflete pereche Empty Re: Suflete pereche

Mesaj  yamiyami Vin Feb 06, 2009 9:09 pm

Ar fi interesant daca ti-ai putea aduce aminte numele doamnei astrolog care a fost invitata la emisiunea lui Oreste.
De asemenea, daca ai putea preciza titlul cartii scrisa de Michael Newton, eventual editura ... ar fi bine.

Parerea mea este ca exista mai multe tipuri de suflete, si ca de multe ori se tinde sa se confunde sufletele pereche cu sufletele gemene sau sufletele surori.
Indiferent la care dintre categorii ne referim, este bine, in general sa cautam mai mutle indicii in sinastrie pentru a determina daca cele doua sufletele analizate fac parte intr-una din aceste categorii. Un singur indiciu, dupa parerea mea, nu este suficient.

yamiyami

Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 06/02/2009
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Suflete pereche Empty Re: Suflete pereche

Mesaj  Malitzia Vin Feb 06, 2009 11:05 pm

Michael Newton - Călatoria sufletelor, editura Cartea Daath.
Iar doamna astrolog se numeşte Aurora Sitaruş.
Acestea sunt astrogramele fiilor mei.

Suflete pereche Gruiagd0

Suflete pereche Rafaelkj7

Malitzia

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 05/02/2009
Varsta : 43

Sus In jos

Suflete pereche Empty Re: Suflete pereche

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum