Acest forum se va muta pe www.srae.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acest forum nu mai este al SRAE ului.

+5
AdiM
Malitzia
yamiyami
ella
costelbobeica
9 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Acest forum nu mai este al SRAE ului.

Mesaj  costelbobeica Vin Feb 06, 2009 1:45 am

Acest forum nu mai este al SRAE ului.
Semnat
Bobeica Constantin


Ultima editare efectuata de catre costelbobeica in Vin Iun 05, 2009 9:19 am, editata de 2 ori

costelbobeica

Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 06/02/2009

Sus In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Re: Acest forum nu mai este al SRAE ului.

Mesaj  Trecator Vin Feb 06, 2009 6:53 pm

eu as intreba daca este obligatoriu ca o persoana care va practica aceasta profesie sa aiba diploma din aceea de astrolog recunoscuta de MM si M. Inv.
stiti... meditatii la matematica da si un prof si un inginer. si nu-i ia nimeni capul acelui inginer pt ca face o meserie pt care nu are diploma...

Trecator
Vizitator


Sus In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Re: Acest forum nu mai este al SRAE ului.

Mesaj  ella Vin Feb 06, 2009 8:57 pm

Eu din cate stiu...nu este inca recunoscuta ,dar poate fi practicata legal intr-o firma care are in codurile caen 9609(alte activitati de servicii).

ella

Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 05/02/2009
Varsta : 52

Sus In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Re: Acest forum nu mai este al SRAE ului.

Mesaj  yamiyami Vin Feb 06, 2009 9:28 pm

costelbobeica a scris:
Ma numesc Bobeica Constantin si reprezint SC ASTRO INFO SRL, firma validatoare in meseria de Astrolog, conform Standardului Ocupational / CNFPA.
Hmmmm .... cum adica firma validatoare in meseria de Astrolog?
Daca am si eu un SRL, imi puteti spuen, va rog frumos, care sunt pasii pe care trebuie sa ii parcurg pentru a deveni firma validatoare in meseria de Astrolog, cam care este bugetul pe care am nevoie sa mi-l aloc pentru asa ceva si cam in cat timp se poate realiza acest lucru? Multumesc.

yamiyami

Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 06/02/2009
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Re: Acest forum nu mai este al SRAE ului.

Mesaj  ella Vin Feb 06, 2009 9:44 pm

Hai sa spun cum inteleg eu ....domnul Bobeica face curs de formatori ,fara de care am inteles ca nu o sa se mai poata preda nimic adultilor(informatia o am de pe teranat-forum de terapii alternative)...are deja firma cu respectivul cod caen si vrea cursanti. Acesti cursanti vor fi trecuti pe o lista ,care vor fi recunoscuti imediat de ministerul invatamantului sau muncii. Shocked

ella

Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 05/02/2009
Varsta : 52

Sus In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Re: Acest forum nu mai este al SRAE ului.

Mesaj  yamiyami Vin Feb 06, 2009 9:57 pm

Pai da, si eu inteleg ca Domnul Bobeica face curs de formator, insa cred ca e mai mult decat acel cod CAEN de care zici tu, Ella, pentru ca dansul nu precizeaza nimic de vreun cod CAEN. Vorbeste de standardul ocupational pentru meseria de astrolog care este altceva decat acel cod CAEN. Mai spune ca ASTROINFO SRL este acreditata sa validze astrologi in Romania.
Eu l-am intrebat pe Domnul Bobeica cum pot sa fac si eu sa am o firma care sa faca ce face firma ASTROINFO S.R.L., adica sa valideze astrologi in Romania? Idea

yamiyami

Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 06/02/2009
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Re: Acest forum nu mai este al SRAE ului.

Mesaj  costelbobeica Sam Feb 07, 2009 10:03 pm

Acest forum nu mai este al SRAE ului.
Semnat
Bobeica Constantin


Ultima editare efectuata de catre costelbobeica in Vin Iun 05, 2009 9:23 am, editata de 1 ori

costelbobeica

Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 06/02/2009

Sus In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Re: Acest forum nu mai este al SRAE ului.

Mesaj  ella Sam Feb 07, 2009 11:13 pm

Multumesc,Costel....informatia fiind incompleta,suna a anunt publicitar. Ce se face acum este o munca de pionierat si e normal ca reactiile sa fie diverse. Felicitari! Very Happy

ella

Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 05/02/2009
Varsta : 52

Sus In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Re: Acest forum nu mai este al SRAE ului.

Mesaj  Trecator Dum Feb 08, 2009 6:30 am

Politicos era sa raspundeti tuturor, dle Bobeica.

Va multumesc pt incredere, dar nu mi se pare normal sa tutuiesc pe cineva cu care nu am relatii personale.

Trecator
Vizitator


Sus In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Re: Acest forum nu mai este al SRAE ului.

Mesaj  Malitzia Dum Feb 08, 2009 10:54 am

Consider ca acest sondaj este foarte util. In loc sa cautam intelesuri subtile, ar fi mai bine sa punem umarul si sa facem ceva pentru a ajuta. Asta este problema acestui popor, ca in loc sa fie solidari isi trag unul altuia cu bata in cap , cu toate ca sunt in aceeasi barca. In acest ritm mergem spre dezbinare, nu spre unitate.

Trecator, pe toate forumurile lumea se tutuieste. Aici suntem doar ce se vede - un nick.

Cu riscul de a-mi atarge antipatii, va rog mult sa mentinem un climat prietenos si sa incercam sa fim constructivi.

Malitzia

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 05/02/2009
Varsta : 43

Sus In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Re: Acest forum nu mai este al SRAE ului.

Mesaj  Trecator Dum Feb 08, 2009 4:22 pm

Daca tu vrei sa te autoreduci la un nick este problema ta.

eu ma consider un om, ca doar nu tasteaza pisica in locul meu, si ca atare mi se parea normal sa mi se raspunda. nu am cerut altceva. si nu pot sa tutuiesc pe un om care-si declina identitatea si care mai este si o valoare in ceva in tara asta, ca si cum as vorbi cu aprozaristul din colt.

asa sunt eu si ma simt bine in pielea mea. nu-ti place, nu te obliga nimeni sa mi te adresezi in vreun fel si sa-mi raspunzi.
eu n-o sa-l tutuiesc pe dl. Bobeica - asta daca voi mai intra pe acest forum - pt ca dlui a cerut-o si nici pt ca asa se face pe alte forumuri. eu fac asa cum simt eu, nu cum fac altii. pe alte forumuri a tutui este egal cu lipsa de respect. macar prin aceasta forma de exprimare am dorit sa arat ca poate spun un adevar care nu convine, dar asta nu inseamna ca nu respect ce face cineva bun in tara asta. punct.

Trecator
Vizitator


Sus In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Re: Acest forum nu mai este al SRAE ului.

Mesaj  ella Dum Feb 08, 2009 6:50 pm

Draga domnule Trecator ,diferenta dintre un profesor de matematica si un inginer este ca unul are voie sa predea legal si recunoscut intr-un sistem de invatamant , pe cand inginerul numai cd nu exista un profesor cu "patalama",la tara...etc. Din alt unghi mai apare o problema ..,daca te decizi sa prestezi servicii catre populatie ,trebuie sa te autorizezi intr-un fel ,ca firma ,sau persoana fizica autorizata si sa platesti impozit pe venit ,profit sau global ..in functie de forma sub care te organizezi ...asa sunt legile ...nu tin de profesia de astrolog. Gabriela (si eu tot un om Very Happy )

ella

Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 05/02/2009
Varsta : 52

Sus In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Re: Acest forum nu mai este al SRAE ului.

Mesaj  costelbobeica Mar Feb 10, 2009 2:27 pm

Acest forum nu mai este al SRAE ului.
Semnat
Bobeica Constantin


Ultima editare efectuata de catre costelbobeica in Vin Iun 05, 2009 9:23 am, editata de 1 ori

costelbobeica

Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 06/02/2009

Sus In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Re: Acest forum nu mai este al SRAE ului.

Mesaj  yamiyami Vin Feb 13, 2009 10:45 pm

E minunat cand spui ca indiferent de rezultat, "investia a meritat". Asta arata ca, intr-adevar, mai inainte de toate ai pus ceva din tine in acest proiect si te-ai dedicat cu totul acestui obiectiv. Numai atunci poti spune ca a meritat. Eu iti doresc sa iti iasa exact asa cum iti doresti, iar tu sa ai motive sa zambesti! Sunt convins ca Cei de Sus lucreaza si ei si sunt alaturi de tine.
Sa ne spui rezultatul de astazi, Vineri intre orele 16.00 si 18.00, daca vrei.
Este incredibil cum de ai putut primit 209 emailuri drept feedback la solicitarea ta din acest topic! Chiar asa au percutat oamenii?!

De asemenea, daca ne poti impartasi ce urmeaza in continuare, care sunt pasii urmatori in ceea ce te priveste.
Ce/Cum/Unde mai ai tu de gand sa investesti in continuare, respectiv ce te astepti s culegi in urma investitiilor de pana acum in ceea ce priveste astrologia si practicarea ei intr-un cadru lcat mai legal in Romania?
Mult succes, Costel!

Si mai este ceva, daca stii sa imi spui, si am intrebat si mai sus: eu imi pot deschide o firma avand ca obiect de actividate "validare de astrologi", asa cum spui ca estef irma ta? Multumesc!

yamiyami

Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 06/02/2009
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Re: Acest forum nu mai este al SRAE ului.

Mesaj  costelbobeica Sam Feb 14, 2009 12:56 am

Acest forum nu mai este al SRAE ului.
Semnat
Bobeica Constantin


Ultima editare efectuata de catre costelbobeica in Vin Iun 05, 2009 9:23 am, editata de 2 ori

costelbobeica

Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 06/02/2009

Sus In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Re: Acest forum nu mai este al SRAE ului.

Mesaj  costelbobeica Sam Feb 14, 2009 1:03 am

Acest forum nu mai este al SRAE ului.
Semnat
Bobeica Constantin


Ultima editare efectuata de catre costelbobeica in Vin Iun 05, 2009 9:24 am, editata de 1 ori

costelbobeica

Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 06/02/2009

Sus In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Re: Acest forum nu mai este al SRAE ului.

Mesaj  AdiM Sam Feb 14, 2009 6:12 pm

costelbobeica a scris:Am ajuns acasa!
Am luat 10 la scris 10 la oral
Desi am avut emotii am depasit momentul
Am simtit multe ajutoare. Mult mai multe decat ma asteptam.
Doamna de la CNFPA a zis ca proiectul meu de formare a astrologilor pe baza standardului este primul de acest gen in Romania, ca ce fac eu este o munca de pionerat - i-a placut asa mult prezentarea mea incat a zis ca ma ajuta sa am primul cabinet ce elibereaza diplome pentru meseria de astrolog recunoscute de CNFPA. Intradevar am multi bani de investit in asta dar o voi face. Voi avea nevoie de alte doua institutii in domeniu care sa imi sustina activitatea. Astazi dupa examen sufletul meu a inceput sa vada ceva in plus in lumea asta .... ceva mai clar ... greu de scris in cuvinte .. dar fantastic de luminos.
Sunt foarte fericit!
Sunt Formator cu program de formare profesionala pe meseria de astrolog / primul din Romania.
Diploma de la CNFPA, Certificat TUV in Germana, Certificat TUV in Romana.
...

Felicitari, Costel!
Ma bucur ca se misca lucrurile in directia asta, si ca tu esti primul care "spargi gheatza"!
AdiM
AdiM

Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 05/02/2009
Varsta : 61
Localizare : Buzau, Romania

http://adim.astrele.ro

Sus In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Felicitari

Mesaj  venus03 Sam Feb 14, 2009 10:01 pm

Formatorule,ai pasit cu piciorul drept.Felicitari si iti doresc sa gasesti sustinerea de care ai nevoie.

venus03

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 08/02/2009

Sus In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Re: Acest forum nu mai este al SRAE ului.

Mesaj  costelbobeica Sam Feb 14, 2009 10:12 pm

Acest forum nu mai este al SRAE ului.
Semnat
Bobeica Constantin


Ultima editare efectuata de catre costelbobeica in Vin Iun 05, 2009 9:24 am, editata de 1 ori

costelbobeica

Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 06/02/2009

Sus In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Re: Acest forum nu mai este al SRAE ului.

Mesaj  libelula Lun Feb 16, 2009 3:38 pm

E foarte frumos ca domnul Costel Bobeica a obtinut diploma de formator, cu un proiect care vizeaza o anumita profesie. Asta ii da dreptul sa tina cursuri pentru adulti spre a-i pregati pentru orice fel de profesie.

Conditiile legale pentru ca o persoana juridica, asociatie, SRL sau ceva similar sa devina firma autorizata de CNFPA pentru a pregati oameni intr-o profesie, fie ea si astrologie, le gasiti pe situl CNFPA,unde este descrisa toata procedura de autorizare si cerintele care trebuie indeplinite.

http://www.cnfpa.ro/Files/Norme%20metodologice/Instr%20FF%2012_09%20bis.pdf

Bravo domnului Costel Bobeica pentru ca a obtinut calitatea de formator.
Despre emiterea unor diplome de astrolog din partea unei persoane juridice autorizate de CNFPA nu e cazul sa vorbim. Mai este cale lunga pana acolo. Deci nu va imbatati cu apa rece!

libelula

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 07/02/2009
Varsta : 45

Sus In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Re: Acest forum nu mai este al SRAE ului.

Mesaj  costelbobeica Lun Feb 16, 2009 4:45 pm

Acest forum nu mai este al SRAE ului.
Semnat
Bobeica Constantin


Ultima editare efectuata de catre costelbobeica in Vin Iun 05, 2009 9:25 am, editata de 1 ori

costelbobeica

Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 06/02/2009

Sus In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Re: Acest forum nu mai este al SRAE ului.

Mesaj  costelbobeica Mier Feb 18, 2009 10:56 pm

Acest forum nu mai este al SRAE ului.
Semnat
Bobeica Constantin


Ultima editare efectuata de catre costelbobeica in Vin Iun 05, 2009 9:25 am, editata de 1 ori

costelbobeica

Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 06/02/2009

Sus In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Re: Acest forum nu mai este al SRAE ului.

Mesaj  costelbobeica Mier Feb 18, 2009 11:07 pm

Acest forum nu mai este al SRAE ului.
Semnat
Bobeica Constantin


Ultima editare efectuata de catre costelbobeica in Vin Iun 05, 2009 9:27 am, editata de 1 ori

costelbobeica

Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 06/02/2009

Sus In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Re: Acest forum nu mai este al SRAE ului.

Mesaj  miky Joi Feb 19, 2009 10:21 am

Costel, FELICITARI domnule! flower flower flower
De acum stam de vorba cu un astrolog?

miky

Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 06/02/2009
Varsta : 47

Sus In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Re: Acest forum nu mai este al SRAE ului.

Mesaj  costelbobeica Joi Feb 19, 2009 11:39 am

Acest forum nu mai este al SRAE ului.
Semnat
Bobeica Constantin


Ultima editare efectuata de catre costelbobeica in Vin Iun 05, 2009 9:26 am, editata de 1 ori

costelbobeica

Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 06/02/2009

Sus In jos

Acest forum nu mai este al SRAE ului. Empty Re: Acest forum nu mai este al SRAE ului.

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum