Acest forum se va muta pe www.srae.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

orele noptii

5 participanți

In jos

orele noptii Empty orele noptii

Mesaj  Andra Vin Feb 06, 2009 7:44 am

poate cineva sa imi spuna daca trezitul la ore fixe din noapte mai multe zile la rand poate insemna ceva din punct de vedere astrologic?

Andra
Vizitator


Sus In jos

orele noptii Empty Re: orele noptii

Mesaj  lilianacostache Vin Feb 06, 2009 8:04 am

Cu alte cuvinte doresti sa afli daca astrologia poate indica motivul pentru care te trezesti la ore fixe din noapte mai multe zile la rand? Aceasta ai dorit sa intrebi mai precis?

lilianacostache

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 06/02/2009

Sus In jos

orele noptii Empty Re: orele noptii

Mesaj  Andra Vin Feb 06, 2009 11:38 am

da. modul in care ai exprimat tu reda mult mai corect sensul a ce vroiam sa aflu

Andra
Vizitator


Sus In jos

orele noptii Empty Re: orele noptii

Mesaj  lilianacostache Vin Feb 06, 2009 11:54 am

Da, astrologia poate indica acest lucru. Unde te afli acum? In ce oras?

lilianacostache

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 06/02/2009

Sus In jos

orele noptii Empty Re: orele noptii

Mesaj  Andra Vin Feb 06, 2009 12:44 pm

BRASOV

Andra
Vizitator


Sus In jos

orele noptii Empty Re: orele noptii

Mesaj  lilianacostache Vin Feb 06, 2009 12:46 pm

Ok, o sa ma uit sa vad ce se intampla. Te rog sa iei legatura cu mine pe mess la id-ul cu acelasi nume.

lilianacostache

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 06/02/2009

Sus In jos

orele noptii Empty Re: orele noptii

Mesaj  yamiyami Vin Feb 06, 2009 6:47 pm

Liliana, imi poti spune, te rog frumos, procedeul tehnic astrologic prin care raspunzi la intrebarea Andrei si reformulata de tine? Multumesc.

yamiyami

Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 06/02/2009
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

orele noptii Empty Re: orele noptii

Mesaj  lilianacostache Dum Feb 08, 2009 10:32 am

Draga mea, nu voi descrie aici intreg procedeul de determinare acesta fiind complex. De asemenea, dorind sa pastrez discretia aspura cazului semnalat de Andra, iti voi oferi doar anumite indicii de care trebuie sa tii seama intr-un astfel de demers. In primul rand realizezi astrograma orara - data, ora si locul intrebarii. In cazul in care se cunoaste si momentul in care a inceput sa se manifeste situatia, este si mai bine, se va considera acel moment! Apoi, avand in vedere ca este vorba despre o chestiune legata de somn si activitate subconstienta, te uiti la casa a XII-a: ce planete sunt acolo, in ce zodie se afla si unde este planeta care guverneaza zodia acestei case. Indicatorii activitatii subconsitente mai sunt si Pestii si Neptun. La fel procedezi si pentru casa casa I care reprezinta persoana care pune intrebarea si problema sa. Poti analiza si casele III si IV asociate si ele subconstientului, experientelor interioare profunde (somnul) precum si activitatii mentale si comunicarii. De asemenea, analizezi pozitia lunii care guverneaza casa a IV-a (somnul fiind o necesitate zilnica). Pluton este de asemenea un factor relevant. Este bine sa analizezi si astrograma natala sa vezi ce predispozitii are persoana catre acet gen de manifestari. Pe scurt, o Luna prost aspectata in Berbec sau Balanta, conflicte Luna - Mercur in mod deosebit in casele cardinale, Neptun in concjunctie cu Luna si formand alte aspecte cu Uranus sau Marte sunt cateva din indiciile cazului de fata.

lilianacostache

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 06/02/2009

Sus In jos

orele noptii Empty Re: orele noptii

Mesaj  AdiM Sam Feb 14, 2009 6:22 pm

Andra a scris:poate cineva sa imi spuna daca trezitul la ore fixe din noapte mai multe zile la rand poate insemna ceva din punct de vedere astrologic?

Daca te trezesti repetat fix la ora 2, sau 3, sau 4, etc., atunci cifra respectiva ar putea avea un mesaj pentru tine. Incearca sa vezi si ce simbolizeaza ea prin numerologie.
AdiM
AdiM

Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 05/02/2009
Varsta : 61
Localizare : Buzau, Romania

http://adim.astrele.ro

Sus In jos

orele noptii Empty poate cineva sa imi spuna daca trezitul la ore fixe din noapte mai multe zile la rand poate insemna ceva din punct de vedere astrologic?

Mesaj  venus03 Sam Feb 14, 2009 10:43 pm

Andra,posibil sa fie o cauza emotionala,iar din pct.de vedere astrologic sa fie implicati Neptun si Luna privind echilibrul somn/veghe.
Vei gasi raspunsul analizand perioada anterioara acestor faze de trezire.

venus03

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 08/02/2009

Sus In jos

orele noptii Empty Re: orele noptii

Mesaj  batracianu Lun Feb 16, 2009 12:45 am

Andra a scris:poate cineva sa imi spuna daca trezitul la ore fixe din noapte mai multe zile la rand poate insemna ceva din punct de vedere astrologic?


da
inseamna ... si este ceva medical.... fiecare organ are un 'program de functionare' care denota ca este dereglat
batracianu
batracianu

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 05/02/2009

Sus In jos

orele noptii Empty Re: orele noptii

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum